Menu Zavřít
Více Zavřít
Tiskové zprávy

Loňský rok nevyšel dle představ, rok 2021 bude náš

8. 2. 2021 | redakce
Rok 2020 se zapsal do historie jednou velkou černou kaňkou. Pandemie zasáhla celý svět napříč všemi odvětvími a ochromila celou společnost. Včetně sportu. Věříme však, že nepříznivá situace se brzy obrátí v náš prospěch a budeme moci natáhnout sítě a opět roztočit míče nejen na nohejbalových hřištích.
 

Letošní rok nás kromě neustálého vyrovnávání se s pandemickou situací čeká další výzva. Český nohejbalový svaz v roce 2021 oslaví jubilejních 50 let od svého založení.

„Pro český nohejbal se jedná o mimořádnou událost. Je to až neskutečné, že náš tradiční a oblíbený sport napříč všemi generacemi, je tu s námi už půl století,“ poznamenává prezident nohejbalového svazu Kamil Kleník a dodává: „Uděláme vše proto, abychom mohli tento významný nohejbalový milník oslavit sportem a v co nejkratší možné době se opět vrátit k nohejbalu, tak jak ho známe. Pomyslnou třešničkou na dortu by se poté mohlo stát mistrovství světa v nohejbalu, které bude na podzim hostit Praha.“

Kvůli pandemické situaci bylo za loňský rok zrušeno a odloženo nespočetné množství sportovních akcí včetně největšího svátku planety – olympijských her. Mezi odloženými událostmi byl právě i nohejbalový šampionát v Praze, který se uskuteční v novém termínu letos v listopadu.

„Odložit mistrovství světa není jednoduché a dá se říct, že stále je to pro nás výzva. Bedlivě sledujeme vývoj situace nejen u nás, ale i v zahraničí, kde jsme v kontaktu s přihlášenými účastníky. Aktuálně pracujeme na několika scénářích, při kterých by bylo možné mistrovství světa uspořádat a řádně odehrát, aniž by to někomu uškodilo, ať už ze sportovního, ekonomického a zejména zdravotního hlediska,“ prozrazuje Kleník.

Jak to všechno dopadne, je v tuto dobu těžké odhadnout. Pevně věříme, že my všichni našim zodpovědným chováním a společnými silami pomůžeme navrátit sport do normálu a již brzy se začneme potkávat jak na sportovištích, tak i v hledištích po celém světě opět jako jedna velká nohejbalová rodina.