Menu Zavřít
Více Zavřít

O mistrovství

Světový šampionát v nohejbalu se do České republiky měl vrátit v roce 2020 po čtyřleté přestávce, kdy v roce 2016 hostilo mistrovství světa Brno. Světového turnaje v jednotlivcích, dvojicích i trojicích se od 27. do 29. listopadu 2020 mělo zúčastni více než 250 hráčů z více než dvaceti zemí světa a celkem 4 kontinentů.

V hlavním městě si však na nohejbalovou premiéru musí hráči i fanoušci počkat. V důsledku vypuknutí celosvětové pandemie a stále se nezlepšující a především nejasné situace v souvislosti s vládními opatřeními byli organizátoři nuceni nohejbalový svátek o rok odložit.

Nový termín MS je stanoven na 26. - 28. listopadu 2021. Organizační tým v současné době pracuje na několika scénářích, ve kterých bude možné mezinárodní akci uskutečnit v co nejkvalitnější podobě a za dodržení všech platných opatření a pravidel. Bohužel tuzemská i mezinárodní situace se mění téměř ze dne na den.

Věříme, že již brzy zveřejníme zmíněné scénáře k uspořádání tohoto nohejbalového svátku a hlavně, že se brzy uvidíme na nohejbalových hřištích a hledištích.

Poslední domácí šampionát, který se konal před třemi lety v moravské metropoli, navštívilo během třídenního turnaje více než šest tisíc diváků. Stal se tak největší a nejúspěšnější akcí v dějinách tohoto tradičního českého sportu.

Přehled členských států UNIF

Evropa: Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina
Amerika: Kolumbie, Kostarika, USA
Asie: Indie, Irák, Jižní Korea
Afrika: Benin, Kamerun, Mali